Ubytování Český ráj okolí "Český ráj"

Český ráj je krásný kus české země ohraničený na západě a severu údolím Jizery od Semil po Bakov nad jizerou a spojnicemi těchto dvou míst s Jičínem. Přesné hranice Českého ráje však neexistují. Český ráj je pojem nejen pro turisty a horolezce, ale i pro ostatní, kteří chtějí zavítat do jednoho z nejoblíbenějších míst v Čechách. Český ráj je součástí České křídové tabule. Je to kraj pískovce a čediče. Geologický vývoj tu vytvořil podivuhodnou kombineci velkolepých skalních měst doplněnou třetihorními sopečnými vyvřelinami různých tvarů.

A tak tu vedle sebe odvěků stojí Prachovské skály se známou Císařskou chodbou a Hruboskalsko s Dračími skalami, Myší dírou a skálou Hlavaticí. V sousedství je dvojvěží Trosek, kopeček Zebína i vrchy Veliše, Humprechtu a Vyskeře. O kousek dál Příhrazy a Drábské světničky. Menší skalní města v Českém ráji jsou Betlémské, Klokčské a Suché skály s nejvyšším vrcholem Sokolem. 

Český ráj je proslulým nalezištěm polodrahokamů a to zejména lom Kozákov, který je nejvyšším vrcholem Českého ráje.

V Českém ráji najdeme nepřeberné množství hradů, zámků, zřícenin a roubených statků. Ty nejznámější jsou: Zámek Hrubá skála, Sychrov, Hrubý Rohozec, Dětenice, Mnichovo Hradiště, Humprecht. Z hradů to jsou: hrad Valdštejn, Kost, Frydštejn, Rotštejn, Valečov, Vranov - Panteon. Nejznámější zříceninou Českého ráje jsou Trosky. Z nejznámějších statků jsou: Dlaskuův statek, Boučkův, Kopicův, Šolcův statek. Za návštěvu stojí památková rezervace s roubenými chalupami Vesec u Sobotky.

Český ráj je propleten sítí říček, potůčků a rybníků ve skratce vyjmenujem pár nejznámějších:

Jizera, Žehrovka, Popelka, Libuňka a Stebenka.

Z rybníků: Nebák, Věžický, Vydlák, Jinolické, Podsemínský, Žabakor.

Větší  část Českého ráje zabírá území Chráněné krajinné oblasti CHKO Český ráj. 

V Českém ráji je plno míst, které jsou pro většinu turistů známa, ale taky plno méně známích krás o kterých moc lidí neví.

Český ráj mají v oblibě nejen filmaři pohádek ale také filmů.

Navštivte místa kde vznikali příběhy slavných pohádek které si pamatujete z Vašeho mládí, nebo kde se i dnes natáčí plno příběhů.

Do Českého ráje míří každoročně tisíce turistu nejen z České republiky, ale také ze zahraničí, kteří navštěvují:

  • Hrady a zámky mezi které patří například: Kost, Sychrov, Hrubý Rohozec, Valdštejn, Hrubá skála, Dětenice a plno jiných.
  • Skály mezi něž patří nejznámější: Skalní město, Prachovské skály, Příhrazské skály, Klokočské a mnoho jiných skalních útvarů.
  • Rozhledny: Dubecko, Hlavatice, Kozákov a další.
  • Lidová architektura: Dlaskův statek a další.
  • Vodní plochy: Věžický rybník, Rokytňák, Nebák, řeka Jizera a jiné.


Pokud chcete vědět něco více o těchto krásách Českého ráje včetně fotografii klikněte ZDE..... a otevře se Vám nové okno kde si můžete vybrat. Popřípadě si můžete již dopředu naplánovat výlety po Českém ráji.


Validations for XHTML and CSS


Valid XHTML 1.0 Transitional Valid CSS!